Polaris Alpha 770 Jacht spacerowy Houseboat

Słynna motorówka holenderska o wymiarach około 770 x 270 x 55 cm zanurzenia. Wysokość w kabinie około 185 cm.
Jacht został rozebrany do gołej skorupy, i złożony na nowo. Poniżej pełna dokumentacja napraw i wykonanych pracSilnik:
Przedstawiony egzemplarz napędzany jest silnikiem Renault Marine o mocy około 40 KM. Spalanie 3 – 4 litry na godzinę.
Silnik został wyjęty i przeprowadzony był kompletny remont silnika na oryginalnych częściach. Silnik pracuje idealnie – jak nowy. Ma założony alternator ładujący aku. Jest bardzo cichy!. Nierdzewny zbiornik na paliwo około 100 litrów.Napęd:
Przekładnia alfa z osłoniętą śrubą napędową na wale. To najlepsze rozwiązanie na nasze płytkie kanały i akweny. Śruba osłonięta jest kilem który dodatkowo znakomicie wpływa na prowadzenie jachtu – jacht płynie bardzo stabilnie i nie myszkuje.
Wał napędowy jest nowy!, gdyż poprzedni posiadał delikatne bicie.Wnętrze:
Stara tapicerka została wymieniona na nową, są nowe poduszki, obicia, elementy drewniane po renowacji. Jacht wewnątrz posiada teraz zapach nowego wnętrza. Bakisty zostały wymalowane i wyklejone wodoodporną tkaniną obiciową. Nowe lampy ledowe, nowa kuchenka gazowa, nowe przełączniki. Na wyposażeniu dodatkowo jest podświetlana busola, oświetlenie nawigacyjne sonda głębokości (sonar Lowerance z GPS), radio, wentlatory komory silnika oraz WC, nowa pompa zenzowa, cała elekryka została przejrzana i wymieniona jeśli była taka konieczność. Są dwa akumulatory oraz główne wyłączniki prądowe. Lodówka kompresorowa, woda ze zbiornika, zlewozmywak.

Kadłub:
Oryginalny żelkot został naprawiony w uszkodzonych miejscach, na całość położony został nowy wysokiej jakości lakier z ochronną warstwą lakieru bezbarwnego. Dno wyszlifowane, pomalowane podkładem epoksydowym i zabezpieczone antyfoulingiem. Okienka są w aluminiowych ramkach, otwierane – zostały wklejone na nowo, oraz przyciemnione folią samochodową. Dodatkowo wzmocniono pomost kąpielowy i wykonano nowe podesty.

Aktualnie szyty jest nowy namiot w kolorze czarnym z tkaniny sunbrella. Teraz załozona jest plandeka portowa, posiadam jeszcze oryginalny namiot w kolorze bordowym ale wymaga on napraw.

Taką łódkę w przyzwoitym stanie można dziś nabyć na około 35-40 tys. Mimo tej ceny będzie ona wymagać wiele pracy i pieniędzy aby doprowadzić ja do stanu w jakim jest mój egzemplarz.

Remont zajął około roku i wymagał ogromnego nakładu finansowego. Z pewnych względów zmuszony jest sprzedać łódkę.

Jeśli szukasz jachtu do pływania od razu bez czasochłonnych i finansowych inwestycji – rozważ moją propozycję.
Jest to znakomity, przestronny jacht za 1/4 ceny nowego.

Zapraszamy do oględzin i kupna. Jacht stacjonuje obecnie w marinie Portofino w Koninie.